زیرسازی ساندویچ پانل

اجرای زیرسازی ساندویچ پانل

زیرسازی ساندویچ پانل: یکی از سازه هایی که در چند سال گذشته بسیار در صنعت ساختمان  مورد استفاده بوده، ساندویچ پانل است. کاربرد بسیار زیاد و صرف زمان اندک برای تهیه و نصب را می توان علت این استقبال به شمار آورد. زیرسازی ساندویچ پانل از عواملی است که باعث عملکرد بسیار مطلوب این سازه ها میشود. از طرفی زیرسازی ساندویچ پانل و اجرای آن باید به کامل ترین شکل ممکن انجام پذیرد تا ساندویچ پانل به بهترین شکل روی سازه پیاده شده و عملکرد مناسب داشته باشد.

در مبحث شاسی کشی ساندویچ پنل، صرفاً برای ساندویچ پانل دیواری تعریف شده است. بدین صورت که پروفیل های  90*90 یا 80*80 آهن کشی می شود. سپس این پانل ها به فاصله 1.30 سانتی متر و به حالت افقی به دور سوله روی این آهن کشی پیچ و یا پرچ می شود. از آنجایی که از ساندویچ پانل برای پوشش از قبیل ساختمان پیش ساخته استفاده می شود پس باشد در ساخت زیرسازی ساندویچ پانل بایستی دقت شود که مبادا نتیجه ممکن را ندهد.

نصب زیرسازی ساندویچ پانل
نصب زیرسازی ساندویچ پانل

هزینه ساخت زیر سازی ساندویچ پانل

قیمت زیرسازی ساندویچ پانل به متراژ در نظر گرفته شده که از قبل تعین شده بستگی دارد و نیز مواد مورد استفاده در تولید که با نوع ساندویچ پانل سازگاری بیشتری داشته باشد. ساخت شاسی کشی ساندویچ پانل در چندین مراحل صورت می گیرد و باید این مراحل با دقت بالا انجام شود تا در نهایت به محصول معتبر و با کیفیت دست پیدا کند و این امر ممکن نیست مگر در شرکت های معتبر که سال ها در این زمینه فعالیت کرده و از تجربه بالای برخوردار می باشد. یکی از شرکت های را که می توانیم با اطمنان بالا به شما معرفی کنیم شرکت بزرگ کارن سازه می باشد. شرکت کارن سازه تولید کننده انواع سازه می باشد دارای مهندسین مجربی است که برای ساخت زیر سازی از مواد مرغوب برای بدست آوردن کیفیت بهتر استفاده می کنند. علاوه بر تولید کیفیت بالا به میزان قیمت نیز توجه دارند به این دلیل که دغدغه مشتری بعد از شناخت کیفیت عالی محصول به میزان قیمت نباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرماید.

انواع زیر سازی ساندویچ پانل

زیر سازی ساندویچ پانل به دو روش زیرسازی ساندویچ پانل سقفی و زیر سازی ساندویچ پانل دیواری قابل انجام می باشد هر کدام از این نوع به روش های مخصوص به خود قابل انجام می باشد. اما ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی و ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی دو روشی هستند که برای شاسی کشی ساندویچ پانل دیواری مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین نکته ای که باید به این نوع پانل ها دقت کرد این است که در هنگام نصب از زیرسازی فلزی استفاده کرد. 

برای زیر سازی از پروفیل استفاده می شود که جهت نصب عمود بر جهت اجرا قرار دارد. از طرفی فاصله های زیرسازی قبل از نصب توسط نصاب باید تعیین گردد تا در آخر به سازه زیرسازی پیچ شوند. باید توجه داشت از آنجایی که این سازه ها در نما می باشند و جلوی دید هستند، عملیات اجرایی با دقت و توجه انجام گردد و از کار اجرا ترازبندی شود و از شاغول استفاده گردد.

از آنجایی که ضخامت ساندویچ پانل با مقاومت سازه ارتباط مستقیم دارد، می توان به جای هزینه خرید و اجرای پروفیل آهن، ضخامت ساندویچ پانل را افزایش داد. در این صورت فواصل پرلین ها بیشتر میگردد و از داخل سالن، آهن کمتری دیده میشود و باعث  زیبایی نمای داخلی سازه می گردد.

از دیگر مواردی که افزایش ضخامت ساندویچ پانل در پی دارد آن است که تبادل گرما و سرمای فضای داخلی و بیرون به خوبی صورت می گیرد. اما مهم ترین نکته، نحوه ی اجرای زیرسازی است. آهن کشی باید به صورت افقی انجام گردد تا ساندویچ پانل دیواری به صورت صحیح خود یعنی همان عمود اجرا گردد. در این صورت حالت تار و پود سازه رعایت می شود. باید توجه داشت که نصب ورق ساندویچ پانل به صورت افقی سبب می گردد که احتمال نشتی آب به داخل افزایش یابد.

نصب ساندویچ پانل بر روی زیرسازی انجام شده

 نصب سازه از مهمترین گام بعد از انجام خرید محصول می باشد. نصب زیر سازی ساندویچ پنل باید توسط مهندس خبره انجام شود زیرا اگر مهندس خبره نصب را انجام ندهد سازه در مدت کوتاه دچار خسارت جدی می شود. به همین دلیل مهندسان می توانند به درستی نحوه اتصال ساندویچ پانل را با زیر سازی انجام دهد. نصابان کارن سازه که از تجربه بالا در این زمینه برخوردار می باشد در سراسر کشور با بهترین وجه ممکن خدمات ارائه می دهند.

  • برای بستن پیچ و مهره ها تکیه گاه مناسب باشد.
  • برای درز بندی ساندویچ پانل ها از آبروفلاشینگ استفاده گردد.
  • برای درزبندی و آب بندی از پیچ های واشر دار استفاده شود
  • رعایت مونتاژ مادگی و نر پانل ها برای آب بندی ساندویچ پانل مهم است.
  • پانل ها دور تا دور سوله به صورت افقی باید نصب شود.

برای زیر سازی به  شدت و وزش باد منطقه، محل نصب پانل ها، عرض و ارتفاع پانل ها، فاصله بین ستون ها و نحوه قرارگیری و چیدمان نر و مادگی باید دقت شود.

شاسی کشی ساندویچ پانل سقفی برای زمانی که نصب ساندویچ پانل سقفی را انجام می دهیم واجب است. برای زیر سازی سقف نکاتی را باید در نظر گرفت مانند ساختار اجرا شده روی سقف و فاصله بین تکیه گاه های اصلی. ساندویچ پنل موجود بر روی پرلین های موجود در سقف قرار می گیرد. نکته ی دیگری که حتماً باید رعایت شود این است که به ازای هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی، یک پیچ سرمته گالوانیزه نیز استفاده می گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *