Rate this post

بی شک یکی از بزرگترین دغدغه های پیمانکاران عزیز در هر پروژه احداث ساختمانهای تجهیز کارگاه به صورت موقت می باشد تا در طول روند احداث پروژه محل استراحت کارگران ، اتاق کار مهندسین و بخش های رفاهی را تامین نماید که طبعاً بعد از تحویل پروژه ساختمان هم می بایست برچیده شوند در زمان های نه چندان دور این ساختمان ها را از متریال هایی با کیفیت پایین سنتی( آجر ، بلوک و … )  می ساختند که بعد از برچیدن  مبالغ زیادی از گردونه مالی شرکت خارج و مصالح تبدیل به نخاله‌های ساختمانی می شد. بعد از مدتی پیمانکاران جهت بهره برداری از این ساختمان ها به خرید کانکس روی آوردند که کانکس  علی‌رغم عمر مفید قابل قبول کارایی های لازم و کافی را برای بهره‌برداری به ارمغان نمی آورد به عنوان مثال عرض کم کانکس و عدم پایداری قابل قبول از نقاط ضعف کانکس بود همچنین در پروژه های بزرگ استفاده از کانکس برای اسکان کارگران به تعداد نفرات بالا توجیه اقتصادی خوبی نداشت.

 در این میان استفاده از ساختمان های سبک پیش ساخته با سیستم استراکچر فولادی سبک و ساندویچ پانل و نسل جدیدی از ساختمان های تجهیز کارگاه و کمپ های کارگری را به وجود آورد که امروزه با صرفه ترین و بهترین روش احداث این ساختمان ها می باشد.  شرکت کارن آلتای (گروه کارن سازه) یکی از برترین شرکت های طراحی و ساخت کمپ در ایران و کشورهای همسایه بوده که با رزومه درخشان و سابقه‌ای طلایی در کشور عزیزمان و کشورهای همسایه پروژه‌های متعددی را طراحی و اجرا نموده است. به دلیل استقبال از این ساختمانها در این بخش قصد معرفی کامل فضاهای لازم ساختمانهای تجهیز کارگاه را به پیمانکاران و کارفرمایان محترم داریم.

اتاق خواب جونیور و مستر

1- اتاق خواب جونیور

نوع اتاق : دو تخته

قابل استفاده: مهندسین و کارمندان دفتری

سرویس بهداشتی و حمام: داخل اتاق (شخصی)

اتاق کار: ندارد

سایر امکانات: تلویزیون، کولر، اینترنت ، یخچال ، کمد، جا لباسی

 مساحت ، ۲۰ تا ۳۰ متر

2- اتاق خواب مستر

 نوع اتاق: تک تخته

سرویس بهداشتی و حمام :داخل اتاق (شخصی)

اتاق کار: دارد

مساحت : ۲۰ تا ۳۰ متر

3- خوابگاه مستر

این اتاق خواب برای مدیران پروژه در نظر گرفته می شود هر اتاق مخصوص یک نفر بوده و دارای امکاناتی نظیر حمام و توالت اختصاصی ، تلویزیون ، اینترنت ، اتاق کار ، یخچال ، ماکروفر، اجاق گاز و … می باشد.

4-خوابگاه جونیور

اتاق‌خواب برای کارمندان دفتری و مهندسین اختصاص می‌یابد اتاق دو تخته بوده و جهت اسکان دو نفر با امکاناتی نظیر توالت و حمام اختصاصی تلویزیون اینترنت ارائه می شوند.

5-خوابگاه های کارگری

این اتاق ها برای استراحت و اسکان کارگران عزیز احداث می شود بسته به سلیقه و کاربری کارفرما از ۶ نفر تا ۲۰ نفر طراحی و ساخته می شود در هر اتاق تلویزیون، کمد، لباس و یخچال قرار می گیرد.

تجهیز کارگاه

قسمت های تجهیز کارگاه

بخش های اداری جهت هر پروژه بخش های مختلف وجود دارد بخش های اداری جزو مهم ترین قسمت های هر پروژه بوده که به شرح زیر می باشند.

1-اتاق مدیر پروژه

جهت مدیر پروژه اتاق های ویژه ای در نظر گرفته می شود اتاق می‌بایست فضای بزرگ داشته و دکوراسیون زیبایی را داشته باشد. معمولا این اتاق آکوستیک طراحی می‌نماییم اتاق مدیر پروژه سرویس بهداشتی داشته و قسمتی را برای هماهنگی ارباب رجوع و استقرار منشی رئیس دفتر در نظر می‌گیریم.

2-دفتر فنی

دفتر فنی یکی از مهمترین بخش های هر پروژه بوده که نقش مهمی را در پیشرفت و کنترل پروژه را ایفا می نمایند مساحت و تعداد نفرات مستقر در هر اتاق با توجه به نوع هر پروژه متفاوت خواهد بود.

3-اتاق مالی

این اتاق جهت استقرار مدیر مالی و حسابداری هر پروژه ساخته می شود

4-اتاق کنفرانس

افراد جهت برگزاری جلسات میان افراد پروژه به اتاق های موسوم به اتاق کنفرانس نیاز داریم این اتاق ها بسته به تعداد نفرات موجود در هر پروژه مساحت متغیر خواهند داشت اتاق کنفرانس به صورت آکوستیک طراحی و ساخته می شوند و تجهیزاتی از قبیل ویدیو پروژکتور و غیره مجهز خواهند بود .

5-اتاق ( HSE)

امروز نقش بهداشت و ایمنی ( HSE) در پروژه های عمرانی بر همه عیان گردیده است و این دپارتمان در پروژه ها جهت استقرار مدیر و سایر کارکنان مربوط به این بخش نیازمند فضاهای می‌باشد.

بخش های رفاهی ساختمان پیش ساخته

بخش های رفاهی

1-کلینیک: این بخش به منظور درمان و بهبود کارکنان حادثه دیده در پروژه مورد استفاده قرار میگیرد.

2-لاندری:از این بخش به منظور بهداشت و شست و شو لباس های کارکنان مورد استفاده قرار میگیرد.

3-تی وی روم:بخش تی وی روم ویژه برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی کارکنان مورد استفاده قرار میگیرد.

4-کافی شاپ:از این بخش برای تایم های کوتاه بین کار ویژه بالا بردن بازدهی کارکنان و رفع خستگی ذهنی مورد استفاده قرار میگیرد.

5-باشگاه:از باشگاه به منظور ایجاد محیطی گرم و صمیمی برای ورزش و تندرستی مورد استفاده قرار میگیرد.

6-نماز خانه :وجود نماز خانه برای به عمل آوردن فریضه الهی الزامی می باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

عضویت در کانال تلگرام سایت

کانال ما

دنبال کردن پیج اینستاگرام سایت

صفحه ما

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.