مدرسه پیش ساخته چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تعریف مدرسه پیش ساخته

امروزه از ساختمان پیش ساخته برای ساخت مدارس استفاده میشود زیرا استفاده از سازه های سنگین با توجه به هزینه های بالای ساخت مدارس و مراکز آموزشی در مناطق دوردست و صعب العبور و همچنین روستاهای کم جمعیت که تعداد دانش آموزان کمی را دارا می باشند ، امکان پذیر نمی باشد. مشکلات زیاد در حمل و نقل مصالح و نیروی کار متخصص عملا باعث دشواری کار شده و بسیاری از کارفرمایان به ساخت مدارس با مصالح سبک تر و جدید روی آوردند.

مدرسه پیش ساخته امروزه در کشورهای پیشرفته جایگاه ویژه ای دارد و با گذشت زمان روز به روز بر تعداد این نوع از ساختمان پیش ساخته افزوده می شود و برای پوشش آن نیز بیشتر از ساندویچ پانل استفاده میکنند. اما متاسفانه در ایران به دلیل فرهنگ سازی غلط مردم با شنیدن کلمه پیش ساخته اعتماد خود را از دست داده و عبارت بی‌ کیفیت در ذهن آنها تداعی می شود.

شرکت مهندسی کارن سازه با سابقه طولانی و درخشان در زمینه ساخت ساختمان های پیش ساخته قصد دارد تا فرهنگ جایگزینی این ساختمان را با ساختمان های معمولی پیاده سازی نماید.

مدرسه پیش ساخته
مدرسه پیش ساخته

مزایای مدارس پیش ساخته

استفاده از مدرسه پیش ساخته به عنوان جایگزینی مناسب برای سیستم های سنتی و قدیمی به شمار می رود. این مدارس با استفاده از متریال های روز جهانی و با کیفیت بسیار بالا طراحی و ساخته می‌شوند که نسبت به سایر ساختمان ها از استحکام بیشتری برخوردار خواهند بود.

از دیگر مزایای استفاده از این مدارس می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 1. سرعت ساخت بسیار بالا آنها.

وزن پایین و سبک بودن این نوع از سازه ها.

 • امکان احداث در مناطق دوردست و صعب العبور.
 • کاهش هزینه های اجرا.

 • استفاده از سیستم پیچ و مهره برای اتصالات و امکان افزایش و کاهش مساحت و حتی انتقال ساختمان به مکانی دیگر.

  مزایای مدرسه پیش ساخته
  مزایای مدرسه پیش ساخته
  مدارس پیش ساخته چیست؟

  مدرسه پیش ساخته به مدرسه ای میگوید که از قبل ساخته شده به طور مثال استفاده از سازه های سبک از قبیل ال اس اف در موارد مختلف استفاده میشود

  مدارس پیش ساخته چه کاربرد هایی دارند؟

  مدرسه پیش ساخته بیشتر برای روستا ها یا مناطق محروم و آسیب دیده کاربرد دارد.

  مزایای به کار گیری از مدارس پیش ساخته چه میباشد؟

  استفاده از مدرسه پیش ساخته مزایا متعددی دارد از جمله ساخت سریع با تمام امکانات در مناطق زلزله زده و … که در این متن کامل به آن پرداخته ایم

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *