لیست قیمت ساندویچ پانل

۵/۵ - (۱ امتیاز)


دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل

لیست قیمت ساندویچ پانل : به سازه پیش ساخته با مقاومت بالا و کیفیت مطلوب ساندویچ پانل گفته میشود که امروزه جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی ساخت و ساز میباشد. از طرفی این سازه ها از لحاظ قیمت ساندویچ پانل و هزینه نصب، نسبت به سایر مصالح سنتی همچون آجر، سیمان، آهک و … میباشند  مقرون به صرفه تر است.

ساندویچ پانل ها دارای یه بخش مرکزی عایق می باشند و دارای یک روکش فلزی و تحتانی هستند. جنس هسته مرکزی ساندویچ پانل بسته به کاربرد آن در ساختمان ها و مکان های مختلف با هم فرق میکند از جمله آنها میتوان به؛ ترکیبات پلی ائرتان، پلی استایرن و یا پشم سنگ ساخته میشود. از طرفی روکش فلزی سطح ساندویچ پانل از جنس آلومنیوم، آلوزونیک و یا گالوانیزه می باشد که میتواند به صورت ترکیبی از هر دو فلز نیز باشد.

ویژگی های ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها همانطور که همه شما می دانید از طرح های متنوع برخوردار می باشد و با نوجه به کارکرد آن در مکان های مختلف استفاده می کنند به طور مثال از ساندویچ پانل نسوز بیشتر در صنایع شیمیایی استفاده می کنند همین طور ممکن است در حالت معمول مشتری طبق سلیقه نوع آن را مشخص و سفاش دهد به طور مثال برای پوشش سازه های سبک و ساختمان پیش ساخته نیز از انواع ساندویچ پانل استفاده می کنند.

 • این محصول به میزان بسیار زیادی قابلیت اتصال با انواع سازه های فلزی و غیر فلزی را دارد.
 • ضد حریق بوده و در برابر آتش مقاوم است.
 • در اجرای آن به قالب بندی نیاز نیست و نصب آن با سرعت بالا و آسان امکان پذیر است.
 • سرعت بالا در اجرای آن باعث کاهش زمان اجرا و در نتیجه هزینه های کلی خواهد شد.

انواع ساندویچ پانل بر اساس نوع عایق

 • ساندویچ پانل پلی استایرن : این محصول با وزن کم بوده همچنین از قیمت ارزان تری برخوردار می باشد اما عایق نیست و در برابر آتش سوزی از مقاومت کمی برخوردار است و قابل اشتعال می باشد.
 • ساندویچ پانل پلی یورتان : این محصول عایق حرارتی مناسب بوده که با وزن کم و ضریب حرارتی پایین و مقاومت بالا محصول بسیار مناسبی برای عایق بندی است. و به طبع قیمت ساندویج پانل نسبت به دیگر پنل ها بالاتر خواهد بود.
 • ساندویچ پانل پشم سنگ : عایق حرارتی خوبی در برابر آتش بوده، همچنین عایق صوتی مناسبی می باشد. اما این نوع عایق در برابر آب و رطوبت از مقاومت پایینی برخوردار است و در صورت قرار گرفتن در معرض آب و رطوبت از مقاومت آن در برابر صوت هم کاسته می شود.

مزایای ساندویچ پانل

به دلیل وزن کم و قیمت ساندویچ پانل مناسب و نیز کاهش هزینه های حاصل از صرف انرزی به محصول مناسبی در جایگزینی مصالح سنتی از جمله سیمان و آجر تبدیل شذه است. از دیگر مزایای استفاده از این محصول می توان به عایق بودن آن در برابر صدا، سرما، گرما، آتش، رطوبت، فشاربار و عمر بالای آن در کنار قیمت مقرون به صرفه بودن قیمت ساندویچ پانل می توان نام برد.

کاربرد ساندویچ پانل

با استفاده از ساندویچ پانل می توان تا مقدار بسیار زیادی از هدر رفتن انرژی خود داری کرد که همین امر موجب کاهش هزینه ها خواهد شد. علاوه بر آن ارزان بودن قیمت ساندویچ پانل ها هزینه ها را بسیار کاهش خواهد داد. از دیگر موارد کاربرد ساندویچ پانل به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • در ساخت سرویس های بهداشتی
 • ساخت انواع سوله
 • انبار غلات
 • سالن های ورزشی و سرپوشیده
 • بار انداز
 • تعمیرگاه سیلر
 • سرویس های بهداشتی
 • انواع سردخانه ها و کانترهای حمل موادغذایی

عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل

از عوامل مهم در تصمیم گیری کارفرمایان و مدیران پروژه ها برای انتخاب پوشش، قیمت ساندویچ پانل می باشد. چرا که علاوه بر ویژگی هایی نظیر استحکام، مقاومت و زیبایی، مقرون به صرفه بودن قیمت ساندویچ پانل برای کارفرمایان حائز اهمیت میباشد.

با توجه به اینکه در پروژه های بزرگ ساخت و ساز همچون کارخانجات، سوله های بزرگ ذخیره سازی گندم، سالن های بزرگ صنعتی و پرورش دام و طیور، سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی، کارگاه های صنعتی، سالن های ورزشی و … ساندویچ پانل دیواری و سقفی مورد نیاز می باشد. از این رو در چنین پروژه هایی عامل تعیین کننده بین شرکت عرضه کننده ساندویچ پانل و کارفرما قیمت ساندویچ پانل و نوع همکاری میباشد. عوامل مختلفی بر قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذار می باشد که از جمله آنها میتوان به؛ متراژ آن، جنس هسته عایق ، جنس ورق، پوشش سطحی پانل، طرح انتخابی پانل دیواری و سقفی، مساحت و متراژ، مکان و… می باشند.

به منظور کاهش قیمت ساندویچ پانل و خرید و نصب آن، بهتر است متناسب با مکان و سازه مورد نظر و ویژگی های هر یک از ساندویچ پنل ها، آن ها را انتخاب کرد. برای نمونه اگر قصد دارید از آن برای پوشش دیوار و سقف ساختمانی استفاده نمایید که ایمنی در برابر آتش برای آن اهمیت نداشته و تنها مقاومت و استحکام کار برای شما مهم می باشد، بهتر است از ساندویچ پانل پلی استایرن استفاده کنید چرا که مقرون به صرفه تر از انواع دیگر می باشد. تعیین قیمت ساندویچ پانل بر اساس متراژ آن با توجه به ضخامت، نوع عایق هسته ای و ورق فوقانی و تحتانی آن صورت می گیرد.

می توان ساندویچ پانل گالوانیزه را  در انواع سازه های پیش ساخته استفاده کرد. این سازه پیش ساخته قیمت مناسبی دارد. . به نسبت سازه پیش ساخته از ورق آلوزینک ضعیف تر می باشد و شکننده است. ساندویچ پانل آلوزینک از نظر ورق های محافظ ساندویچ پانل از بهترین انواع آن است. می توان از آن در انواع سازه‌ها اعم از سازه های تجاری، اداری، مسکونی، صنعتی و …استفاده کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

  Call Now Buttonتماس با شرکت