مراحل و هزینه ساخت مرغداری

یکی از مهم ترین نکاتی که فرد در ساخت مرغداری باید به آن توجه کند اینکه ساخت سوله مرغداری در چه مدت، با چه مقدار هزینه و توسط چه شرکتی انجام شود. پاسخ به این سوال ها یاعث می شود به بهترین نتیجه دست یابیم. ساخت مرغداری یکی از پررونق ترین شغل های امروزی محسوب می شود.

برای ساخت ساختمان مرغداری معمولا از انواع سوله و ساختمان پیش ساخته استفاده میشود. زیرا برای زود به نتیجه رسیدن و سود دهی فراوان به دلیل اینکه هزینه و زمان کم تر نسیت به مابقی سازه ها را به خود اختصاص میدهد.احداث مرغداری و پرورش مرغ به تولیدات داخلی و افزایش سود بالا کمک بسزای میکند. این تولیدات باعث تقویت اقتصاد کشور نیز می شود.

با تغییر قیمت در بازار گوشت و تخم مرغ، مرغداری از رونق نمی افتد، بلکه سود دهی آن بیشتر می شود. برای رسیدن به سود بالا باید صبور بود زیرا در اوایل کار ممکن است سود کار کم باشد ولی با مرور زمان و جلب اعتماد شرکت ها ، کار رونق پیدا می کند.

ساخت سوله مرغداری سبک

ساخت سوله سبک مرغداری چندان مشکل نیست و در ابتدا باید به چند تا نکات یا سوال که ذهن تولید کننده را به خود اختصاص داده رسیدگی شود و در نهایت شروع به کار کرد.

 • مرغداری در چه مکان و با چه آب و هوایی مناسب است؟
 • چقدر زمان برای ساخت مرغداری صرف میشود؟
 • از چه نوع سازه برای ساخت سالن مرغداری استفاده کنم که مرغوب باشد؟
 • هزینه آن چه قدر می شود؟
 • از چه نوع تجهیزات با چه برندی استفاده کنم ؟
 • آیا تجهیزات مرغداری با توجه به پرورش مرغ و آب و هوا منطقه بادی خریداری شود؟

برای رسیدگی به این سولات باید از متخصص باتجربه در ساخت و ساز سوله و ساخت مرغداری کمک بگیریم. زیرا داشتن متخصص مجرب در همه مراحل ساخت و ساز بسیار مهم است. همانطور که در بالا به سوالات مورد نظر اشاره کردیم نشان دهنده نیاز متخصص مجرب در تمام مراحل است. برای رسیدن به بهترین نتیجه. برای پوشش مرغداری نیز از انواع پوشش ها استفاده می کنند از جمله پوشش که کاربرد و مزیت زیادی دارد و بیشترین استفاده را به خود اختصاص داده است ساندویچ پانل می باشد.

برای ساخت مرغداری باید توجه کرد که در زمستان هوای سالن باید گرم و در تابستان خنک باشد، اما نه خیلی گرم و نه خیلی سرد. منظور هوای معتدل است که مناسب مرغ ها باشد. داشتن دستگاه تهویه در این محیط بسیار ضروری است. عملکرد سیستیم تهویه بستگی به نحوه نصب آن دارد که با توجه جهت وزش باد باید تنظیم شود. زیرا اهمیت دستگاه تهویه برای جلوگیری از بیماری و تداخل در رشد مرغ ها اهمیت بالایی دارد.

ساخت مرغداری
ساخت مرغداری

هزینه احداث مرغداری با سازه سبک

هزینه ساخت سالن مرغداری به ابعاد آن یعنی ارتفاع، سقف، طول و دهانه آن بستگی دارد. برای ساخت سالن مرغداری از دو روش می توان قیمت را بدست آورد: بر اساس متر مکعب و دیگری بر اساس قیمت کل بدست می آید. اما امروزه قیمت و هزینه ساخت مرغداری را بر حسب متر مربع حساب می کنند. خرید لوازم آهن آلات و تجهیزات مورد نیاز در ساخت و همچنین برند تجهیزات نیر در تعیین هزینه تاثیرگذار است.

گروه صنعتی کارن سازه با سابقه بالا در تولیدات سوله و ساخت مرغداری با داشتن متخصصان مجرب در سراسر کشور همه نوع خدمات در مورد ساخت سوله دامداری ارائه می دهند. جهت دریافت مشاوره 

تجهیزات مورد نیاز در ساخت مرغداری

 • سالن پرورش مرغداری 

ساخت سوله پرورش مرغ یکی از سالن های اصلی به شمار می آید که دارای تجهیزات همانند دستگاه تهویه مناسب می باشد. سالن مرغداری باید وسیع و باید سالن های موازی با فاصله درست قرار بگیرند. 

 • سیستم دستگاه تهویه

سیستم تهویه یکی از مهمترین موارد در ساخت سالن مرغداری است. باید طوری تنظیم شود که هوای سالن معتدل باشد. به این نکته دقت فرمائید که اگر درست تنظیم نشود مرغ ها دچار بیماری و اختلال رشد می شوند.

 • انبار نگهداری دانه ها

انبار نگهداری دانه ها نیاز به سالن تمیز و مجزا دارد. برای مدیریت دقیق، بهتر است حجم زیاد از دانه ها را خریداری کرده و در مجاور سالن مرغداری نگهداری کرد. 

 • انبار نگهداری دارو ها 

تهیه انواع دارو که از قبل صورت گرفته، در انبار قرار می گیرد که در ساخت مرغداری برای این کار این سالن جدا اختصاص داده می شود. برای جلوگیری از شیوع بیماری در بین مرغ ها و از بین رفتن آنها همچنین آماده بودن واکسن برای جلوگیری از بیماری، هر چند یک بار باید مرغ ها معاینه و واکسن شوند.

 • سالن برای مرغ بیمار

سالن مجزا برای مرغی که دچار بیماری شده است. باید مرغ بیمار رو سریعا جدا کرده و در این سالن نگهداری کرد تا از ابتلای مرغ های دیگر جلوگیری شود.

 • سالن نگهداری جوجه ها

جوجه های تازه متولد شده را باید مجزا نگهداری کرد زیرا باید از دستگاه تهویه مناسب دیگر تجهیزات مخصوص استفاده شود.

 • سالن آب خوری

برای جوجه ها و مرغ ها باید آب سالم و تمیز تهیه شود. تا مرغ ها دچار بیماری نشوند.

 • سالن کود خشک کن و تجهیزات آن

خشک کردن فضولات مرغ ها  و سپس عرضه کردن آن به کشاورزان باید توجه لازم را انجام داد که مرغ ها برای حفظ تغذیه سالم از فضولات تغذیه نکنند.

 • سالن اداری برای کارمندان 

سالن مورد نیاز در کنار ساخت مرغداری برای کارمندان و پرسنل باید ساخته شود.

مراحل ساخت مرغداری چگونه صورت میگیرد؟

برای ساخت ساختمان مرغداری از انواع سوله و ساختمان پیش ساخته استفاده میشود و مراحل آن به گ.نه ای است که در ابتدا مشتری با توجه به بودجه در نظر گرفته خویش سراغ ساخت مرغداری با چه جنسی با هزینه بهتر میرود سپس انتخاب مهندس که شناخت جنس و بهترین ساخت و ساز را انجام میدهد.

هزینه احداث ساختمان مرغداری چه مقدار است؟

قیمت ساخت ساختمان مرغداری بستگی به مورد از قبیل خرید سوله، پوشش، تجهیزات و کارگر همچنین خرید زمین ساختمان در مکان های متفاوت بستگی دارد شرکت کارن سازه یکی از معتبر ترین شرکت توسط مهندسین خویش بهترین کیفیت را در تولید و ارایه خدمات در سراسر کشور میدهد.

آیا احداث مرغداری با صرفه است؟

قیمت احداث مرغداری بستگی به نوع جنس که مشتری انتخاب میکند دارد مکان و اندازه که در نظر میگیرد روی قیمت تاثر بسزایی دارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *