5/5 - (1 امتیاز)

خانه پیش ساخته 50 متری

امروزه به سبب مزایای بسیاری که خانه پیش ساخته دارند بسیاری از افراد اقدام به خرید آن می کنند. از مهمترین مزایای این خانه ها به قیمت بسیار مناسب آن ها در قیاس با اماکن سنتی  می توان اشاره نمود که به سبب متریال کاربردی است  که در ساخت خانه پیش ساخته، از جمله خانه پیش ساخته 50 متری به کار رفته است. این متریال در عین آنکه بسیار سبک تر از متریال سنتی بوده، بسیار نیز مقاوم می باشند. در برخی متریال ها به سبب بهره مندی از عایق هایی از جنس پلی یورتان و پلی استایرن در برابر زلزله مقاومت بالایی داشته و مقاوم در برابر حریق و صوت نیز می باشند. همانطور که از نام آن پیداست قطعات خانه پیش ساخته 50 متری در کارخانه آماده شده سپس برای اجرا به محل و موقعیت های گوناگون فرستاده می شود که با در خواست مشتری می باشد. البته از این نکته نباید غافل بود که ابعاد مصالح کاربردی خانه پییش ساخته متفاوت می باشد، چه از نظر ضخامت و چه اندازه.

خانه پیش ساخته 50 متری از نظر امکانات اگر نگوییم فراتر از خانه های معمولی هستند، دست کمی از آن ها هم ندارند و ویژگی های نظیر امکانات بی نظیر و قیمت مناسب موجب آن گشته است که سفارش دهندگان آن از آن برای سکونت و مستقر شدن استفاده نمایند چرا که معتقدند آرامش خاصی درون آن حکم فرماست. خانه پیش ساخته برای ساخت اتاقک‌های نگهبانی، خانه‌های مسکونی که در محوطه‌های درون باغ‌های شخصی ساخته می‌شوند، اقامتگاه‌های توریستی و خانه‌های سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

از این نکته نباید غافل بود که خانه پیش ساخته 50 متری عموماً به سبب بهره مندی از متریال نمونه، ضد زلزله و ضد حریق بوده و مقاومت سازه در برابر صوت نیز از مزایای شگرف خانه می باشد. به طور کلی باید مستحضر باشید که قیمت تمام شده خانه 50 متری با مصالح سنتی بسیار فراتر از خانه پیش ساخته 50 متری می باشد.

قیمت خانه پیش ساخته 50 متری

قیمت خانه پیش ساخته 50 متری

متریال خانه پیش ساخته 50 متری

خانه پیش ساخته 50 متری با متریال های گوناگونی ساخته می شوند و دارای ویژگی های متنوعی می باشند. خانه پیش ساخته ممکن است از چوب ساخته شده باشد یا از متریال ساندویچ پانل ساخته شده باشد. یا تیغه های گچی، و به سبب سبک نوین طراحی از قبیل سبک پست مدرن، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

این ساختمان ها به سبب متریال خاص خود در هر شرایط محیطی، دوام و سازگاری دارد و قابل اجرا می باشد. از این خانه ها به عنوان مثال برای ویلاهای تابستانی، خانه های زمستانی در ارتفاعات و یا هر هدف دیگری که مورد نظر مشتری باشد کاربرد دارد.

همانطور که بیان شد خانه پیش ساخته 50 متری عایق صوتی و حرارتی است و آن را مطابق با استاندارد های جهانی می توان تولید کرد که در برابر خطرات احتمالی محیطی مانند حریق و آتش سوزی و یا حتی زلزله، از امنیت لازم و کافی برخوردار باشند.

خانه پیش ساخته 50 متری ساندویچ پانل

همانطور که از نام آن پیداست این خانه پیش ساخته از متریال ساندویچ پانل ساخته شده است. بدین ترتیب که دو لایه ورق عمدتاً فولادی و از جنس گالوانیزه و یا قلع یک لایه فوم از متریال پلی یورتان و یا پلی استایرن را در بر گرفته اند که به ترکیب مذکور اصطلاحاً ساندویچ پانل گفته می شود. بهتر است بدانید بسیاری از خواص خانه پیش ساخته 50 متری که با این متریال ساخته می شود، نظیر ضد حریق بودن و عایق صوت بودن به سبب بهره مندی از فوم های از جنس پلی یورتان و یا پلی استایرن می باشد و سازه های ساخته شده از این دست سبکی خود را عمدتاً مدیون بهره مندی از این ترکیب ویژه دارا هستند. مطلوب است بدانید خانه پیش ساخته 50 متری ساخته شده با ساندویچ پانل خاصیت ضد آب بودن دارد و در برابر خوردگی نیز، بسیار مقاوم می باشد.

سازه های ساخته شده توسط ساندویچ پانل به صورت پکیج کامل ساخته می شوند و دارای کلیه امکانات رفاهی می باشند و البته توانایی حمل و نقل به اماکن مختلف را دارا می باشند. نکته ی حائظ اهمیت در مورد سازه های ساندویچ پانلی آن است که در برخی سفارش ها که طراحی خاصی در آن نظر نگرفته شده است، سازه را می توان در چند کاربرد مورد استفاده قرار داد. از قبیل سوله و یا کابین و یا هر مکانی که مد نظر مصرف کننده باشد.

آیا خانه پیش ساخته نیاز به مجوز دارد؟

اگر قصد خرید خانه های پیش ساخته را دارید حتماً قبل از اقدام به خرید آن از مجاز بودن اجازه ساخت و بهره مندی از شهر داری مطمئن شوید چرا که در برخی نواحی اجازه ساخت و یا استفاده و بهره مندی را به شما نمی دهند.

دلیل آن هم این است که این گونه سازه ها جزو واحد های مسکونی شمرده می شوند و همانطور که می دانید کلیه واحد های مسکونی از آنجایی که ممکن است یک یا چندین دهه در یک جای ثابت قرار داشته باشند جزو بنای شهری محسوب شده و نیازمند دریافت مجوز از شهرداری و یا سایر مراجع ذیصلاح می باشند.

اما نکته ی که مطلوب است بدانید آن است که به سبب قابل حمل بودن و امکان جا به جایی که در خانه پیش ساخته 50 متری مثلاً وجود دارد، دریافت مجوز آن با ساخت بنای مسکونی با متریال سنتی کمی متفاوت می باشد.

حمل خانه پیش ساخته چگونه است؟

هنگامی که تمامی مراحل ساخت و ساز خانه به اتمام رسید و امکانات رفاهی آن تکمیل گردید، فرآیند حمل و نقل سازه بر حسب متراژی که خانه پیش ساخته دارد صورت می پذیرد. مطلوب است که بدانید فرآیند حمل و نقل نیز به وسیله کامیون و تریلی از کارخانه تا محل مورد نظر که محل نصب سازه می باشد صورت می پذیرد و پس از حمل توسط کامیون و تریلی است که نیروهای متخصص نصاب وارد عمل شده و سازه را در کناره هم چیده و فرآیند نصب خانه پیش ساخته را به عهده می گیرند و یک ساختمان کاملاً مجهز از هر نظر را تحویل مشتری می دهند.

برای حمل یک خانه پیش ساخته 50 متری معمولاً تعداد یک الی دو تریلی برای حمل سازه از درب کارخانه تا محل مورد نظر مورد نیاز است و تعداد کامیون و تریلر ها به مساحت سازه بستگی دارند و تعداد آن هم به طور معمول اینگونه است که یک تریلر گنجایش 30 متر مربع سازه را دارد که وزنی معادل 650 کیلوگرم را تحمل و حمل میکند. نوع طراحی سازه ها برای خانه پیش ساخته مخصوصاً سازه های ساندویچ پانلی به گونه ی می باشد که برای جا به جایی های متعدد ساخته شده اند و متریال اصلی در اثر جا به جایی دچار هیچگونه آسیبی نخواهند شد.

مزایا و معایب خانه پیش ساخته 50 متری ساندویچ پانلی

کاهش هزینه های ساخت و ساز از بارزترین ویژگی های خانه پیش ساخته 50 متری می باشد که بسیاری را بر آن داشته تا روی به ساخت چنین خانه های بیاورند. شما با پرداخت هزینه ی بسیار کمتر از یک سازه سنتی مالک یک خانه پیش ساخته 50 متری با امکانات رفاهی و سبک نوین طراحی می گردید.

از دیگر مزایای سازه های پیش ساخته مقاومت و استحکام بالای آن می باشد که این ویژگی موجب پرفروشی این خانه ها گشته است. متریال بکار رفته در این سازه بخصوص سازه های ساخته شده با ساندویچ پانل بنابر آخرین متد سازه های نوین بوده که همواره مد نظر مهندسان سازه بوده، یعنی مقاومت بالا و وزن سبک؛ که هر دو ویژگی در ساندویچ پانل دیده می شود از طرفی خانه پیش ساخته 50 متری ساخته شده با ساندویچ پانل تا حدود بسیاری مقاوم در برابر زلزله می باشد که این را نیز به ویژگی های مثبت بسیار آن افزوده است.

عایق مناسب در برابر حرارت و صوت می باشند. که این عایق بودن در برابر حرارت باعث بروز ویژگی دیگری در این سازه می باشد که از هدر رفت انرژی تا حدود بسیاری جلوگیری به عمل می آورد.

سرعت ساخت و ساز خانه پیش ساخته در برابر خانه های سنتی قابل قیاس نیست. در خانه های پیش ساخته فرآیند ساخت و ساز با صرف نیروی انسانی بسیار کمتر با سرعت بسیار بالا سپری می شود.

قابلیت جا به جایی دیگر ویژگی بی نظیر خانه پیش ساخته 50 متری می باشد. شما در صورت تغییر محل سکونت و یا تغییر محل مورد نظر اولیه می توانید اجزای خانه را بدون آنکه مشکلی برای قسمت های مختلف آن پیش بیاید دمنتاژ کرده و پس از حمل و جا به جایی در محلی دیگر نصب نمایید.

با وجود تمامی محاسنی که برای خانه پیش ساخته 50 متری ذکر شد و بسیاری نکات مثبت که از قلم افتاد اما این خانه ها دارای موارد منفی نیز می باشند از قبیل آنکه عدم توانایی افزایش طبقات بیش از 2 طبقه، عدم نظارت کارفرما در طی پروژه بر روند ساخت و یا پرداخت نقدی تمام  مبلغ مصالح و امکانات به صورت یک جا می توان ذکر کرد.

قیمت خانه پیش ساخته 50 متری

برآورد قیمت خانه پیش ساخته به عوامل متعددی وا بسته است. همانگونه که شما برای ساخت ساختمان به صورت سنتی موارد متعددی از قبیل میزان و کیفیت مصالح به کار رفته، متراژ ساختمان، محصولات برودتی و حرارتی و یا سایر عوامل تاثیر گذار را در نظر می گیرید برای ساخت این گونه خانه پیش ساخته نیز عوامل متعددی وابسته است. یعنی به عبارتی بدون بر آورد هزینه نمی توان اعلام نمود که هزینه ساخت خانه پیش ساخته 50 متری فلان مبلغ خواهد بود. ابتدا باید نوع متریال مورد نظر فرد را دانست مثلاً در ساخت سازه های ساندویچ پانلی سفارش دهنده خواهان چه نوع آلیاژی برای ورق های پوشش دهنده بخش بیرونی سقف بوده یا چه نوع عایقی برای دیوار ها خواهان است اینکه پلی یورتان باشد و مقاوم در برابر صوت و صدا باشد یا نباشد؛ چون بخش های ساختمان زیاد بوده و از نواحی مختلفی تشکیل شده اند و همچنین نوع متریال مصرفی بسیار متنوع می باشد، برآورد هزینه بسیار زمان بر بوده و نیازمند جلسات فراوان میان سفارش دهندگان و ثبت کنندگان سفارش خواهد بود.

از طرفی برخی امکانات جانبی و رفاهی نیز در ساختمان وجود دارد که در صورت سفارش مشتری به مجموعه اضافه خواهد شد که بر قیمیت تمام شده تاثیر خواهد گذاشت. از طرفی از هزینه ی تمام شده برای حمل و نقل و مکان مورد نظر سفارش دهنده نباید غافل شد همچنین هزینه نصب و اجرا.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *