پوشش سوله اردبیل

Rate this post

ساختار پوشش سوله اردبیل

پوشش سوله اردبیل: سوله سازه ای فلزی است که دارای سقف شیب دار بوده و در سالن های ورزشی، تعمیرگاه ها، اسکلت ساختمان و انبارها و… مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت سوله با سایر سازه ها این است که دارای سقف شیبدار بوده و همچنین دهانه بزرگتری نسبت به سایر سازه ها دارد.

خرید ساندویچ پانل کارن سازه
خرید ساندویچ پانل کارن سازه

پوشش سوله از مهمترین بخش های کار محسوب می شود و برای عایق بندی پوشش سوله معمولا به دلیل کیفیت بالا از ساندویچ پانل استفاده می کنند. که به دو بخش پوشش بدنه سوله و پوشش سقف سوله تقسیم می شود . پوشش بدنه نیز به دو بخش پوشش داخلی بدنه و پوشش خارجی بدنه  تقسیم می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

بعد از اجرای فوندانسیون و نصب اسکلت سوله به مهمترین بخش آن یعنی پوشش سقف سوله و دیواره ها می رسیم. پوشش سقف سوله به دو بخش داخلی و بیرونی تفکیک می شود و برای این منظور از مواد و ابزارهای گوناگونی استفاده می شود. برای پوشش بیرونی می توان از مواردی چون ورق های گالوانیزه ، ساندویچ پنل ، پلی کربنات و … استفاده کرد و پوشش داخلی نیز از لایه های گوناگونی مانند پشم شیشه یا پشم سنگ ، فوم پلی استایرن ، پلی اتیلن و کارتن پلاست  تشکیل می گردد.

برای ساخت سوله حداقل هزینه تمام شده اهمیت بالایی دارد. همچنین عایق بندی سوله از نظر دما و صوت از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به موقعیت مکانی سوله ممکن است در معرض خوردگی قرار داشته باشد، از این رو مقاومت پوشش سوله اردبیل در برابر خوردگی و رطوبت از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مزایای استفاده از پوشش سوله اردبیل

 • سرعت نصب بالا: این امر موجب صرفه جویی در برنامه زمان بندی، کاهش هزینه مصالح و حداقلی هزینه دوریز مصالح.
 • قیمت و هزینه نصب: کاهش هزینه تمام شده که باعث کاهش هزینه کل پروژه می گردد.
 • عایق بندی دمایی: سبب بازگشت سرمایه به دلیل صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی می گردد.
 • عایق بندی صوتی: به دلیل تولید صداهای ناخواسته در خطوط تولید و سایر فعالیت های صنعتی و نیز تاثیرات نامطلوب بهداشتی و زیست محیطی بر فضای بیرونی سوله.
 • تعمیرات آسان: ترمیم آسان، ارزان و بدون وارد کردن آسیب به بخش های دیگر در صورت آسیب دیدگی پوشش بنا.
 • زیبایی نمای بیرونی و درونی: محیط کاری چشم نواز و دکوراتیو بسته به نوع کاربری سوله.
 • مقاومت در برابر پوسیدگی و مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت : در اثر تاثیرات خورنده ی طبیعی و غیر طبیعی سازه باید دارای مقاومت بالایی باشد تا دچار فرسایش نگردد.
 • سهولت در نصب و قابلیت استفاده مجدد : قابلیت دمونتاژ برای تغییر محل و یا تغییر کاربری سوله با کمترین میزان پرت و دور ریز.

انواع پوشش سوله اردبیل

 • ورق گالوانیزه ، آلوزینک ، آلومینیوم  همراه با عایق پشم شیشه
 • ساندویچ پانل های سقفی و دیواری از نوع پلی یورتان با ضخامت های ۴ و ۵ و ۶ و ۸ و ۱۰ سانتی متر
 • آجر و سیمان برای دیوار های سوله و ورق سقفی برای پوشش سقف

استفاده از پوشش سوله اردبیل با توجه به نوع کاربرد

انتخاب نوع پوشش سوله بر حسب کاربرد نهایی سوله تعیین می شود. در ادامه به چند مورد از آنها میپردازیم:

 1. برای سوله های مورد استفاده در زمینه بهداشتی و مواد غذایی از پوشش سقف کارتن پلاست و ساندویچ پانل و یا عایق ورق پوشش سوله اردبیل استفاده می شود.
 2. پوشش سقف سوله ساندویچ پانل برای سوله های سردخانه مورد استفاده قرار می گیرند.
 3. سوله های کشتارگاه و دامداری و مرغداری که به طور مرتب مورد شست و شو قرار می گیرد از پوشش سقف کارتن پلاست و پشم شیشه استفاده می شود.
 4. برای سقف سوله های خشک و کارگاهی از پشم شیشه، توری مرغی همراه با ورق سینوسی استفاده می شود.

قیمت پوشش سوله اردبیل

کاهش هزینه برای ساختن پوشش سوله بسیار مهم است و مواردی از قبیل سرعت نصب سازه، زمان اجرا، هزینه های اجرایی، دستمزد کارگران و مواد بکاررفته از جمله عواملی هستند که در تعیین قیمت نهایی تاثیر می گذارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه ها با گروه صنعتی کارن سازه تماس بگیرید. کارن سازه یکی از معتبرترین شرکت هایی است که سالها در زمینه تولید و عرضه انواع ساندویچ پانل در سراسر کشور فعالیت می کند و دارای متخصصان با تجربه ای است که تمامی خدمات نصب را با کمترین قیمت در محل موردنظر انجام می دهند.

ضرورت اجرای پوشش سوله چیست؟

بعد از اجرای فوندانسیون و نصب اسکلت سوله، پوشش سوله از مهمترین بخش های کار محسوب می شود. و برای عایق بندی پوشش سوله معمولا به دلیل کیفیت بالا از ساندویچ پانل استفاده می کنند.

هزینه اجرای پوشش سوله اردبیل چقدر است؟

عواملی همچون سرعت نصب سازه، زمان اجرا، هزینه های اجرایی، دستمزد کارگران و مواد بکاررفته از جمله عواملی هستند که در تعیین قیمت نهایی تاثیر می گذارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *