Rate this post

شلتر چیست ؟

شلتر ها اتاقک های پیش ساخته هستند که برای نصب تجهیزات و دستگاههای حساس در صنایع نظامی و مخابراتی ، نیروگاهی و هوا و فضا ، ta –  nssh  در انواع هسته ای و امنیتی تولید می شوند. اندازه این نوع از سازه ها مطابق با کاربرد سفارش آن مشخص می‌شود. و باید در ساختار این گونه اتاق ها اصول امنیتی ایمنی و استاندارد ، را رعایت نمود و توسط سازندگان با تجربه و حرفه ای انجام پذیرد.  زیرا این اتاقک ها بیشتر در مکان هایی که آب و شرایط بسیار بد و نامناسبی دارند استفاده می شود که به صورت استاندارد به اجرا در آمده باشد . قابلیت ساخت به صورت ثابت و نصب بر روی فوندانسیون و نیز نصب بر روی خودروی کامیون و سیستم های چرخدار ریموت را دارا می باشند.

  انواع شلتر نظامی: از شلتر ها ، بدون توجه به مکان جغرافیایی و آب و هوایی و برای تامین اسکان استفاده می‌شود که دارای مخازن بزرگ برای نگهداری و تامین مواد غذایی و مواد آشامیدنی می باشد و با توجه به درخواست هر ارگان می توان آنها را به صورت سفارشی نیز تولید نمود.

 قابلیت هایی به منظور رفاه و راحتی بیشتر در شرایط سخت  میتوان به آنها افزود در این فیلتر ها بنا بر صلاحدید شخص یا ارگان سفارش دهنده نیز می توان دپوکانتین ها را با انواع لوازم و ابزار نظامی و غیره تجهیز نمایند. که افراد بتوانند در آن شرایط سخت و طاقت فرسا در این مکان نیز ثابت نبوده و متحرک می باشد ، استراحت داشته باشند. و خشکسالی و کمبود امکانات زندگی و بخصوص جنگ از عوامل بسیار مهمی هستند که باعث می شوند  افراد محل زندگی خود را ترک نمایند. با افزایش آوارگان و کسانی که محل زندگیشان را ترک کرده‌اند تامین مواد اولیه و اساسی برای پناهجویان از نکات مهمی است که باید بسیار به آن توجه کرد این شلتر ها می توانند سرپناهی برایشان ایجاد کنند.

شلتر چیست ؟

ویژگی شلتر ها یا پناهگاه ها

1- سبک باشند و به راحتی قابل حمل باشند.

2- آسان و سرهم بندی شوند.

3- بادوام و مقاوم باشند.

4-برای نصب آن نیاز به تعداد افراد زیادی نباشد.

* این سازه‌ها طول عمر بالایی دارند و گاهی قابلیت شناور شدن هم دارند یا گاهی منجر به سیستم تصفیه آب می باشند.*

 

بتر شلتر : این نوع از سازه ظرف ۶ تا ۸ ساعت نصب می شود به مبلمان ساده مجهز هستند و در حدود سه سال هم عمر می کنند در صورت نیاز می توان این سازه را باز و در جایی دیگر از نو بنا نمود این نوع از سازه ها سال های گذشته در سوریه استفاده می شد و روی بام این سازه ها پنل های خورشیدی تعبیه شده است.

اکسو: برخلاف مورد قبلی این مدل مثل لیوان های کاغذی روی هم قرار می گیرند و نصب و انتقال آنها راحت تر با نیروی انسانی کمتری سرهم‌بندی می‌شوند بدن به صورت عایق تولید شده و قابلیت سیم کشی به منبع تهویه را دارند سقف این سازه ها نسبتا نیمه شفاف طراحی می شوند تا فضای داخلی روشن شود.

وانا دو: این خانه‌های قایقی معمولا برای بازماندگان سیل و سونامی کاربرد می‌شوند بدنه نسبتاً مقاوم به هر کپسول توانایی گنجایش چهار نفر را دارا می باشد شیشه هایی روی بدنه به صورت ضد گلوله طراحی شده اند .این کپسول ها به چراغ به هوش دار مجهز می باشند تا در طول جهت قایق و کشتی های مجاور با خبر شوند .

دیوی: این سازه ها با کامیون یا هلیکوپتر نصب می‌شوند و در هر سازه فضایی برای خواب و کار – استحمام ، دستشویی و آشپزخانه تأمین شده است.

اچ دی 2: این سازه ها مقاوم و ماندگار و ارزان قیمت اند و سرهم بندی آنها آسان است و در محیطی راحت فراهم آورده و این سازه ها تنوع پلان هم دارند و می‌توان آنها را دو سه یا پنج خوابه و برق و یا برق اقامت های طولانی افراد تولید شوند و مجهز به دستگاه های تصفیه آب تولید و برق آن های خورشیدی هستند در این سازه ها در هر شرایطی از قبیل طوفان و امواج عظیم و غیره در حالت افقی باقی می ماند و برای اقامت های طولانی تولید می شوند و از امکاناتی نظیر طرح تسویه آب و تخلیه آب و تخلیه سقفی نیز برخوردار است .

 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

عضویت در کانال تلگرام سایت

کانال ما

دنبال کردن پیج اینستاگرام سایت

صفحه ما

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.